KONUTTA YENİ DÖNEM!

8/28/2018 Facebook'ta Paylaş

Çevre ve Sehircilik Bakani Murat Kurum, yeni konut kampanyasinin detaylarini açikladi. 29 Agustos-31 Ekim döneminde ev alacaklar yüzde 10 indirimden faydalanacak. Ayrica yüzde 10 pesinati dövizle yatirina ise kur garantisi verilecek.

Gayrimenkul sektöründe stoklarin eritilmesi ve vatandasin ev sahibi olabilmesi için yeni bir kampanya baslatildi. Konutta yeni kampanyanin detaylari Çevre ve Sehircilik Bakani Murat Kurum tarafindan açiklandi. 

Kampanyada detaylar su sekilde:

- Satis fiyati üzerinden yüzde 10 indirim yapilacak.

- Kampanyada banka ve kefalet olmayacak. 

- Aylik yüzde 0,98 vade farki uygulanacak, banka ve kefil olmadan idarelerimiz kendi bünyesinde yapacak.

- 12. ve 24. aylarda yüzde 15'lik ara ödeme imkani sunulacak. 

- Tüm insaat firmalari kampanyaya katilacak.

- Konut kampanyasi sinirli stok içeriyor. Bu stok siniri 100 bin konut. 

- Kampanyada daire fiyati siniri yok.

- Istanbul Ankara basta tüm Anadolu'da uygulanacak.

- 29 Agustos'ta baslayacak 31 Ekim'e kadar sürecek.

Bakan Kurum, toplantida söyle devam etti: "Sektörümüz daha önce oldugu gibi bugün de farkli bir kampanya ile bir fedakarlik örnegi gösteriyor. Vatandaslarin da gayrimenkulun gerçekten ülkemizde her zaman degerlendigini ki bu fedakarlikla kazanmama ihtimallerinin olmadigini düsünüyorum. Dolayisiyla artik hem ekonomiye bir deger anlaminda hem sektöre hem de alicilarin kazanmasi anlaminda çok önemli bir kampanya. Bu durum bazilarini rahatsiz ediyor. Bizim Gezi olaylariyla baslayan 17-25 Aralik süreciyle devam eden su anda da ekonomik kusatmayla karsi karsiya kaldigimiz ülkemizde, bu milli durus bu milli birlik, milli seferberlik birilerini rahatsiz ediyor. Rahatsiz etmeye de devam edecek. Bizim bugün sektörümüzün kazanma günü degil bugün fedakarlik günü."

İletişime Geçin