Yeni Bir Ev Kadar Yeni Bir Semt; Semt Yeniköy

8/18/2018 Facebook'ta Paylaş
Hayati, mesafelerden ayri düsünebilecek kadar güçlü nedenleriniz yoksa biraz daha yakindan bakin ve Semt Yeniköy’ün lokasyon ayricaligini inceleyin. Semt Yeniköy’ü özel bir semt yapan sadece mimari ya da çevresel ayricaliklari degil; konumuyla da kolayliklari sunan semtiniz, 5 dakikanin kiymetini en az sizin kadar iyi bilir.

Semt Yeniköy, toplam 28.546m2 alanda birbirine komsu parseller üzerinde projelendirilmis konut, ofis ve ticari alanlardan olusmaktadir. 

Nitelikli açik ve kapali alanlardan olusan Semt Yeniköy projesinin bütün etaplari insa edildiginde 223 daire, 153 ofis ve farkli büyüklüklerdeki ticari alanlar tamamlanmis olacaktir.
Semt Yeniköy, nezih bir semt yasaminin bütün ayricaliklarini Mersin’in tam merkezinde avantajlarla dolu bir lokasyonda sunuyor. 

Mimari kimligiyle bulundugu çevreye yepyeni bir soluk getiren Semt Yeniköy, konumunun sagladigi avantajlarla ulasim ve alisveris gibi yasamin temel dinamiklerinde büyük kolayliklar getiriyor. 

Semt Yeniköy, özel çevre düzenlemeleri ve sundugu güvenlik hizmetleriyle de “nezih bir semt” vurgusunu fazlasiyla hak ediyor. 

Farkli büyüklük ve tiplerdeki 3+1 ve 2+1 daire seçenekleri ile birlikte, semtinizden uzaklasmadan, is yasami konforunuzu yüksek standartlara tasiyacak 1+1 ve 2+1 ofisler de iki ayri etaptan olusan Semt Ofis projelerinde. 

Semt Yeniköy’ün ticari alanlari ise is dünyasi profesyonellerinin dogru lokasyonda, dogru yatirim beklentisine uygun olarak, yüksek is hacmi saglayacak özel bir konumda insa ediliyor. 

Yan yana olusturulmus komsuluk adalari içerisinde, konut, ofis ve ticari alanlariyla, bir semt iliskisi içerisinde bütünlesen ve özlediginiz semt hayatina yeniden kapi açan Semt Yeniköy, yeni eviniz, yeni is yeriniz ve ayni zamanda yeni semtiniz.

Mersin’de üç ayri parselden olusan “Semt Yeniköy” projemizde tanimli bir semt olusumu yaratmayi amaçladik. Dört yüksek kuleden olusan projemizin yerlesim planinda ve mimarisinde, yapilar arasinda estetik uyum saglayarak daha etkileyici ortak bir görsellik yaratigimizi düsünüyoruz.

Kuzeyde yer alan simetrik ikiz kulelerin önünde diger yapilara dogru açilan genis bir giris bahçesi planladik. Projenin Dogusunda zemini dükkan ve üstü is merkezi olarak kullanilan yapiyi Hüseyin Okan Merzeci Bulvarina referans vererek projemizi Mersin Kent merkeziyle iliskilendirmis olduk. Projenin güneyinde, en genis parselde, iki uyumlu ama farkli cepheli yüksek konut binasi tasarladik ve çevrelerinde genis yesil alanlar biraktik.

Tüm bodrum katlarina kapali otopark yerlestirerek yapilarin çevresinin genis yesil alanlarla çevrilmesini ve daha sakin kalmasini saglamis olduk. Özel araçlarin üstü kapali alanlarda korunmalarinin daha konforlu ve emniyetli olacagini kabul ettik.

Daire planlarinda oda ölçülerini ve pencere ebatlarini genis tutarak rahatligi ve konforu yükselttik. Ayni anlayisla seçilen tüm malzemelerde saglamligi, kullanimi ve estetigi tercih ettik. Diger projelerde oldugu gibi Arikoglu Mimarlik ve Oktay Insaat sirketlerinin ortakligiyla üretilen bu yeni projede de, kaliteli ve kullanisli konutlar imal ederek, uzun vadede satis degerlerinin yüksek kalacagina inaniyoruz.

Mersin’de 4. Faz olarak tasarlanan “Semt Yeniköy“ projemizin programi, konumu, arazi avantajlari, ticari akslari referans alinarak tasarlandi. Tasarim, topografyanin sinirlamalarina ve yükseklik farklarina saygi gösteren kitlenin olusturulmasi ile baslayan bu yerlesime ait karma kullanimli bir projedir.

Projemizde binalarin zemin katlarina ticari amaçli kullanimlar ve üst katlarini is merkezi olarak düzenleyip, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarindaki ticari aks esas alinarak tasarlanmistir. Ayni zamanda bu binalara açik otopark ile beraber kapali otopark düzenlenmistir. 64 metre yükseklige ulasan binanin tasarimi, programli ve çevresel verilerin basit ve anlasilir bir sekilde yorumlanmasinin yansimasidir. Bölgenin degisen yasam tarzina ve siluetine katkida bulunmak için binalar tamamen fiziksel ve görsel olarak estetik bir uyum içerisinde düzenlenmistir.

Oktay Insaat ve Soof Mimarlik birlikteligi ile yenilikçi, heyecanli, dinamik ve kentsel duyarlilik sahibi projelere imza attigimiza inaniyoruz.

SOOF Mimarlik; Kaya Arikoglu, Sahin Arikoglu, Sibel Atik, Fatma Yalçin

İletişime Geçin