Ziraat Bakasından Konut Kredisi Kampanyası

12/15/2018 Facebook'ta Paylaş

Ziraat Bankasi'ndan konut kredisinde faiz oranini yüzde 1,78'e düsürdü. Ziraat Bankasi ile çalisan insaat firmalarindan konut alimlarinda faiz yüzde 0,98 olacak. 120 aya kadar vade ile 500 bin liraya kadar kredi verilecek.

Ziraat Bankasi'dan yapilan açiklamada "Uygulama kapsamina hali hazirda Bankamizla aktif olarak kredili çalismakta olan konut üreticileri alinmis olup, bu firmalardan konut satin alacak müsterilerimize aylik %0,98 faiz orani ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullanma imkani sunulacaktir" denildi.

KONUT KREDI FAIZ ORANI 1.78

Banka açiklamasinin devaminda su bilgiler paylasildi: "Yapilan çalisma ile bankamizca konut kredisi faiz orani aylik %1,78 olarak belirlenmistir. Bankamizla çalismakta olan konut üreticisi firmalari da elini tasin altina koyarak, faiz maliyetinin bir kismini üstlenmeleri neticesinde müsterilerimize faiz orani aylik %0,98 olarak yansitilacaktir." denildi. 

BANKA ILE ÇALISAN SIRKETLERIN PROJELERINDE

Bu kapsamda, bankamizla çalismakta olan firmalarin elinde bulunan bitmis birinci el ve henüz tamamlanmamis insaati devam etmekte olan konut satislarinin finansmanina destek verilecek ve böylelikle firmalarimizin elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katki saglanmis olacaktir.


KREDININ BIR KISMI SIRKETIN KREDI ÖDEMESINDE KULLANILACAK
Öte yandan; kullandirilan konut kredilerinin bir kismi söz konusu firmalarin bankamiza olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanilacaktir. Bu durum bir taraftan firmalarin üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diger taraftan da bankamizca kullandirilmis olan kredilerin seyyaliyetinin saglanmasi açisindan önemli kazanim olusturacaktir.

Bu uygulama ile basta alt ve orta gelir grubunda yer alan müsterilerimiz olmak üzere tüm müsterilerimizin konut sahibi olmak için ihtiyaç duydugu finansmana çok daha kolay ulasmasi saglanacak ve konut sektörüne önemli bir canlilik getirilmis olacaktir."

Not: Haber Hürriyet Gazetesi'nin 14.12.2018 tarihli ekonomi haberinden alinmistir. 

İletişime Geçin